ברוכים הבאים.

אם הבנתם שאת מהפכת הטכנולוגיה והדיגיטל כבר לא ניתן לעצור, או שחיפשתם מקום ללמוד בו על מה המהומה (הדיגיטלית) וכיצד היא משפיע על העסקים והכלכלה, גלשתם למקום הנכון.

ברוכים הבאים !! שמי עמית קמה, ומאז ומתמיד חייתי ונשמתי טכנולוגיה. זה התחיל באהבה הראשונה לאטארי (של השכנים) בשנות ה 80 וממשיך מאז ועד היום כבר 35 שנה. לאורך השנים עסקתי בתחומים שונים של טכנולוגיה. בצעירותי פירקתי והרכבתי מחשבים להנאתי, ובהמשך כמהנדס תוכנה עסקתי בפיתוח, איפיון והובלה של פרוייקטי תוכנה עם התמחות בסביבת האינטרנט, אותה סביבה שמהווה את התשתית הדיגיטלית של ימינו.

בעשור האחרון ניהלתיאת אגף מערכות המידע בארנסט יאנג (EY) ישראל, שם זכיתי לעסוק באתגרים טכנולוגיים מורכבים במשרד המקומי, וכחלק מפורום ההיגוי של מערך הטכנולוגיה באזור האמריקאי של הפירמה הגלובלית.

את המושג טרנפורמציה דיגיטלית שמעתי לראשונה בנובמבר 2013 מהמנהל האזורי של ארנסט יאנג באירופה. מרצה בחסד ודובר משכמו ומעלה, אך עם מאט מאד רקע טכנולוגי. הבקיאות שהוא הפגין בערכים העסקיים והכלכליים של טכנולוגיות המובייל, שירותי הענן, האנליטיקה והרשתות החברתיות, השאירו את כולנו, מנהלי מערכות המידע באולם, פעורי פה ומבולבלים. לרובנו, מלבד המשתתפים מצפון אמריקה, זו היתה הפעם הראשונה שהתקיים דיון מלא על נושאים טכנולוגיים מבלי להתייחס לטכנולוגיה בכלל.

בלוג זה נולד במטרה להפיץ את הידע שצברתי בעיסוק בנושא הטרנספורמציה הדיגיטלית והשפעתה על הארגון בפרט ועל העולם העסקי בכלל. בבלוג אכתוב על נושאים טכנולוגיים כגון רשתות חברתיות, טכנולוגיות מובייל, אנליטיקה והאינטרנט של הדברים, לצד היבטים עסקיים וכלכליים של הטכנולוגיות הדיגיטליות כאמצעי ליצירת יתרון תחרותי וערך עסקי מבדל.
חשוב להבין שהשינויים הדיגיטליים שראינו בשנים האחרונות משמעותיים ככל שיהיו, הם רק קצה הקרחון בכל הנוגע להשפעה של עולם הדיגיטל והעסקים. החדשנות והטכנולוגיות המשבשות שראינו בשנים האחרונות היו רק החימום לקראת מה שעוד יגיע.

רובוטים, רכבים אוטונומיים, מציעות רבודה, טכנולוגיה קוגניטיבית, אמצעי תשלום דיגיטליים, מכונות לומדות ובינה מלאכותית הן רק חלק קטן מהטכנולוגיות הדיגיטליות שצפויות להיכנס לחיינו כבר בשנים הקרובות. אנו צפויים לעשור מעניין שישנה את התעשייה והכלכלה, כנראה את החברה כולה.

אני מקווה שהמידע שיפורסם בבלוג זה יסייע לכם לשנות כיוון ולהנהיג את הארגון או העסק שלכם במסע אל עבר הארגון הדיגיטלי.

לפני שיוצאים לדרך ברצוני להודות ל עומר קמה (כן אחי) על הסבלנות וההשקעה לרוח הגרפית והעיצוב של הבלוג.

אז ארזו תרמיל, מקל והרבה סבלנות, המסע אינו פשוט אך משתלם. אז בואו נצא לדרך... האם אתם מוכנים לשינוי ?

קריאה מהנה.
עמית קמה

תגובות